Çocuklarda Beslenme Danışmanlığı

Okul ve kreşlerde çıkarılan yemeklerin çocukların büyüme ve gelişme durumları esas alınarak hazırlanmış menü programları şeklinde olması önemlidir. Okul ve kreşlerde uygun hazırlanmış bir menü programı ile çocukların okul başarısı artar, dikkat ve konsantrasyon düzeyleri üst düzeylere çıkar. 


Çocukların gelişim dönemine göre hazırlanmamış ve sadece çocukların seveceği şekilde hazırlanan karbonhidrattan zengin bir menü çocuklarda uyku hali, halsizlik ve konsantrasyon eksikliğine yol açmaktadır. Okul ve kreşlerde çocukların sağlıklı beslenme konusunda bilinçlendirilmesi; sağlıklı ve sağlıksız ayrımını kavrayıp bunları alışkanlıkları haline getirebilmesi içinde sağlıklı beslenme seminerleri vermekteyim. Unutmayın, çocuklara sağlıklı beslenme alışkanlıklarının küçük yaştan itibaren kazandırılması, yetişkinlikte pek çok hastalığın önlenmesi açısından önemlidir. 


Çocukların geleceğine önemli bir yatırım yapmak istiyorsanız sağlıklı beslenme davranışlarını öğrenen ve uygulayan çocuklar dünyasına katılmaları konusunda çocuklara gelin hep beraber  yardımcı olalım.